Shortlink

Vrasje me armë zjarri në Tiranë


Një vrasje me armë zjarri u shënua paraditen e kësaj të shtune tek Fusha e Aviacionit në Tiranë. Sipas policisë i vrarë ka mbetur një 33-vjeçar i cili punonte si gomist.
Continue reading

Shortlink

Shitet për 38 milion dollarë Ferrari më i shtrenjtë në botë (FOTO-LAJM)

Ferrari 250 GTO Berlinetta i vitit 1962 është shitur në një ankand në Kaliforni me një çmim rekord prej 38 milion dollarë ose 29 milion euro, ky është çmimi më i lartë i arritur ndonjëherë në një ankand publik.
Si ky model i rrallë janë hedhur në treg vetëm 39 të tilla

Shortlink

Premier League, ja për kë bëjnë tifo Vipat (FOTO LAJM)

Familja mbretërore, muzikantë, aktorë, shkrimtarë, politikanë dhe njerëz të tjerë të njohur të botës nuk e kanë fshehur asnjëherë dashurinë për futbollin, shumë prej tyre madje nuk kanë arritur të mos shprehin as ndjenjat e tyre për fanellat që dashurojnë.
Continue reading

Shortlink

Ja kush është shqiptari që u vra në Siri (FOTO-LAJM)


Zbardhet identiteti i shqiptarit të fundit të vrarë në Siri. Bëhet fjalë për 24-vjeçarin nga Librazhdi Idajet Balliu. Ai u vra paraditen e 15 gushtit 2014 në Aleppo të Sirisë gjatë betejës që po zhvillohet në këtë qytet prej disa ditësh.
Continue reading

Shortlink

Ebola del jashtë kontrollit në Afrikë, çdo ditë të vdekur (FOTO-LAJM)


Sëmundja e Ebolës del jashtë kontrollit dhe vdekjet po bëhen çdo ditë dhe më të shumta. Për fat të keq, ilaçi për këtë sëmundje akoma nuk është gjetur, ndërkohë që vendi me më shumë të prekur tashmë është Liberia.
Continue reading