Page 3 of 3

141 Responses

 1. donjeta

  eshtee njee Faqee Shume e qelluar .TE pergezoj per ket mund Granit dhee Wetem Vazhdoo

 2. xheneta braholli

  vjeshta ne qytetin tim

 3. jean

  Merci pour tout

 4. Aluna

  Ju lutem tregoni se cka është eseja ?

 5. keis

  ju lutem kush shkruan bukur brenda mundesive mund te me beje nje ese me teme “trokitje ne portat e femijerise” ju lutemm

  1. anila

   kush jam une kete po kerkojme te gjithe

 6. aLbbina

  sspi shOhh kkerrkun attO essee :P

 7. fgj

  a mund te me shkruani nje ese per pyllin

 8. donija

  tu pi qaj kesh e lash erdha ne net me kerku ni ese kun sun e gjeta marova tybe a kish pas mundesi me ma gjet nja se umkall thuper msusi nestra ju lutna tok e nqjell gutnu nestra jem 6 mengjes ne shkoll e kom hanger per nestra mos me shku sguxoj se um myt baba se vjen prej mali qat her ju pershendes

 9. Adela

  Ju lutem mund te me beni ne ese me teme … GJUHA MEME NDER BREZA .. nese mundeni … Flm :)

 10. bieberfentyfans

  mundet dikush te me ndihmoje me nje referat te shkurter ? ose nje adrese ku mundem te gjej nje referat , ju lutemmmm …

 11. bina

  Eseja osht kjo dashuria e librit
  Kjo Osht Eseja

 12. greta

  fjala ese rrjedh nga fjala frenge ese do te toht po provoj me shkrue diqka

 13. alfnosa

  kush mund te me ndihmoj ta shkruaj esen me kete titull “sikur te ishte enderr”

 14. paola

  kush mund te me ndihmoj me nje ese “nese ne jemi pjese e dickaje ajo behet jese e jona”

 15. paola tepelena

  me ndihmoni me nje ese me teme ” nese ne jemi pjese e dickaje ateher ajo behet pjese e jona”

 16. valentina

  a mundet nje ese me temen ‘nje ngjarje e paharruar’

 17. Nehar

  kush mund te me ndihmoj me kete titull para te henes ‘endrra ime jetesore?

 18. neo-eli

  pershendetje me miresjellje ju kerkoje te me ndihmoni me nje ese me teme dashuria per prinderite me duhet patjeter nqs keni kohe ju faliminderit

 19. as

  ckemi si ia kaluat? te me falni per shqetesimin , por une po doja me dit se cka asht eseja? dhe eseja pershkruese mbi te gjitha… nqs keni mundesi te me ndihmoni si te shkruaj nje ese pershkruese qofte ajo subjektive ose dhe objektive… per te pershkruar nje person … faleminderit.respekte as.

 20. Gress

  Pom duhet ni ese me temen ” Vendlindja ime ” qe kish pas mundsi me ma dergu naj njo !

 21. gressa

  Pershendetje a mund te ma shkruani nje ese me temen ”vetem e verteta eshte e bukur,e verteta dhe vetem ajo eshte e pelqyeshme”
  Ju Faleminderit……

 22. Hurmet Noka El Prince

  ku Eshte ndihma e adminit ……..Ku jane shembujt e esese……laspangjyr

 23. adnon

  Eset tregues gjithmon duhet te ket fakte,te jet i bukur per lexuesin te ket kuptim te qart pra ne duhet qe ta bindim lexuesin,nuk duhet te perdorim fjal te njejt ne ese.Pra qdo fakt qe kemi newe na nevojitet ne me se paku duhet ti kemu tri fakte ose deshmi……………………

 24. ervis

  A mundeni me me kriju nje ese pershkruese per nje produkt mediatik ???????????????????????????????????????? please

 25. Besa

  Po me duhet nje Esee : Një mbrëmje në fshat .. qofseee ka mundesii mem ndihmu ndokush nga Ju … presss nje Ndihme nga Ju ;)

 26. megi

  shkruni ma mirper gjuhen shqipe

 27. megi

  ju lutem shkruani ndonje ese :D:D

 28. megi

  ju lutem shkruani ndonje ese te mir dhe te qartë

 29. flaktrim

  pak ka dobi nga syt nese mendja esht e verbrt

 30. Artjola

  Ju lutem a mund te me ndihmoni duke me treguar ndonje shembull te teksteve pershkruese ?? Ndoshta ndonje ese pershkruese apo ndonje poezi qe permban pershkrim ?? Ju faleminderit :)

 31. gena

  ju lutem shum kush mund te me ndihmoje te me gjej nje ese per kyt teme “Nuk ka diell pa hije prandaj duhet njoftur hena “

 32. lara

  a mundeni me tregu se si lidhet eseja me saktesisht pjeset perberse te saj ? :)

 33. elisa behramaj

  miqesia ese

 34. MAJLINDA

  JAM MESUESE E GJUHES DHE LETERSISE.DESHA TE DI SI MUND T’UA SHPJEGOJME SA ME THJESHT DHE KUPTUESHEM NXENESVE TE SHKOLLAVE ”SI TE SHKRUAJME NJE ESE”,PASI GJENDEMI KREJT FORMALE PARA TYRE ME INFORMACIONET QE KEMI MARRE ANDEJ-KETEJ ,PSH KA PYETJE TE TILLA RRETH ASAJ QE NGA DALLON NJE ESE NE PERGJITHESI NGA NJE ESE LETRARE,OSE KA PYETJE SI
  : PERDERISA I MESHOHET ANES LLOGJIKE C’NA DUHET TE NGATERROHEMI ME NDJESITE DHE PERJETIMET,UNE PO MUNDOHEM TE HARTOJ NJE BROSHURE PRAKTIKE ME ESENCEN E TE KAPURIT SHPEJT E SAKTE NGA NXENESIT NE HAPAT E PARA TE TE MESUARIT TE ESESE.NESE MUNDENI ME JEPNI NJE MENDIM A NJE INFORMACION SE DO TE ME SHERBENTE,JU FALEMINDERIT

 35. a.k

  sa i perket temes është një temë e qëlluar mirpo qdo njeri mund ta sgfaq opinionin per një ngjarje të caktuar nuk duhet te varesh nga askush thjesht perpjekje per të shfaqur talentin dhe dëshiren për të shkruar

 36. valentina

  meduhet nje ese kopshti ne muajin maj

Leave a Reply